GryKonsole

Krótka recenzja gry – Borderlands 2

Krótka recenzja gry – Borderlands 2

Drugie dziecko Pandory. Borderlands 2

Druga odsłona popularnej serii zapoczątkowanej w 2009 roku jest wyraźnym postępem w pracy nad uniwersum Borderlands. Na Pandorze prócz wielu pustynnych krajobrazów odnajdujemy np. dżungle, czy wiele lokalizacji, których krajobraz tak znacznie różni się od tego przedstawionego w jedynce. To gra z charakterem, którego postacie i klasy zostały gruntownie przebudowane. Których protagoniści stanęli z boku, wspierając nas w działaniach, lecz skrywając się na drugim planie.

Gruntowna przebudowa

Przebudowie, gruntownemu odnowieniu zostały poddane bronie, które teraz różnią się od siebie rodzajem producenta i wyglądem. Także i działają różnie w zależności od ich gatunku. Gra doczekała się więc wielu zmian, które tym razem zdecydowanie wyszły jej na plus.

Jak optymalizowane są gry pod różne urządzenia

Nowe klasy

Nowi bohaterowie przypisani do różnych klas postaci znów wraz ze zdobytym doświadczeniem są w stanie ulepszać wiele ze swoich indywidualnych i charakterystycznych cech. Są też bardziej wyraziści, realni i godni do zapamiętania. Wśród klas największej zmiany doczekała się Siren, której umiejętności zostały poddane gruntownej modernizacji.

Podsumowanie

Borderlands 2 ma w sobie wszystko, czego powinniśmy się spodziewać nie tylko po dopracowanym FPS-ie, ale i dobrej, zrównoważonej grze RPG. Klasy, cechy, umiejętności, bronie, zdolności specjalne i wszystko, co można sobie wymarzyć, jest obecne w Borderlands 2. Dlatego też ten produkt cieszył się i wciąż cieszy zainteresowaniem wielu graczy z całego świata, którzy lubują się w fabule przedstawionej z przymrużeniem oka, w czarnym humorze produkcji oraz dynamice walki, błyskawicznym starciom, sile, jaką obdarza swoich bohaterów.