Gry

Niezbędne akcesoria dla gracza

Niezbędne akcesoria dla gracza

Zasadniczo, aby grać potrzebujesz dobrego PC. Ale na tym się nie kończy. Jeśli chcesz cieszyć się najnowszymi premierami i ulubionymi grami wideo w pełni, w wygodny sposób i chcesz uzyskać jak najwięcej z gry, potrzebujesz pewnych dodatkowych elementów. Poniżej znajdziesz niezbędne akcesoria dla graczy, które musisz mieć w swoim arsenale.

1. Klawiatura mechaniczna

Podczas gdy podstawowa klawiatura membranowa może się sprawdzić w grach, największy komfort i szybkość reakcji uzyskasz tylko z klawiaturami mechanicznymi, które często mają przyciski do programowania funkcji i mogą wytrzymać do 50 milionów naciśnięć klawiszy.

2. Mysz optyczna z dodatkowymi przyciskami

Nie chcesz mieć obolałych rąk lub przegrać gry przez kliknięcie w niewłaściwym miejscu. Dlatego prawdziwi gracze używają myszy optycznych, które są znacznie dokładniejsze niż te z technologią laserową. Ponadto, niektóre z nich mają wymienne ciężarki i ergonomiczny kształt, dzięki czemu mieszczą się w dłoni.

Optyczne myszy do gier mają też dodatkowe programowalne przyciski, które umożliwiają wykonywanie kombinacji klawiszy jednym kliknięciem lub zmianę DPI (czułości) czujnika, dając Ci ważną przewagę, gdy potrzebujesz szybkich i precyzyjnych reakcji. Oczywiście, jak wszystkie akcesoria dla graczy, jeśli masz ma podświetlenie RGB, to tym lepiej.

3. Podkładka pod mysz

Niestety, ze względu na sposób działania, myszy optyczne potrzebują idealnej powierzchni do prawidłowego działania. Podkładka pod mysz będzie więc niezbędna i doda dekoracyjnego akcentu do Twojego biurka.

4. Ergonomiczne krzesło

Jeśli spędzasz wiele godzin przed ekranem, ergonomiczne krzesło jest niezbędne dla Twojego komfortu i zdrowia. Wybierając krzesło, sprawdź najpierw, czy umożliwia ono regulację wysokości, czy zapewnia dobre podparcie dla pleców, szyi, ramion i czy możesz oprzeć na nim ręce. Pamiętaj, że krzesło będzie Twoim miejscem pobytu przez długi czas, więc potrzebujesz takiego, które zapewni Ci wygodę. Zanim dokonasz zakupu krzesła do gier, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

5. Słuchawki z mikrofonem

Aby cieszyć się grą do późnych godzin nocnych bez budzenia rodziny lub sąsiadów, potrzebujesz dobrego zestawu słuchawkowego, który zapewnią Ci dobrą jakość dźwięku, aby słyszeć wszystko, co dzieje się wokół Ciebie w wirtualnym świecie. Istotne jest, aby słuchawki miały wbudowany mikrofon, abyś mógł komunikować się z kolegami z drużyny i obmyślać najlepsze strategie.

6. Joystick

Nawet jeśli nie używasz konsoli, wiele gier jest zaprojektowanych tak, aby można było w nie grać za pomocą joysticka. Szukaj elementów sterujących, które są ergonomiczne i mają dobrą szybkość reakcji, dzięki czemu nie będziesz się męczyć i będziesz mógł grać precyzyjnie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz