PC

Krótka recenzja gry – Crossroads Inn

Krótka recenzja gry – Crossroads Inn

Jadło, rozrywka i nocleg

Wielogatunkowa produkcja stworzona przez rodzime studio została ciepło przyjęta przez fanów na całym świecie. Tu naszym zadaniem jest rozbudowa karczmy, zaspokojenie zapotrzebowania na dobrą rozrywkę i jadło, utrzymanie dobrych stosunków z wieloma frakcjami, radzenie sobie z nieprzyjemnościami oraz rozsławienie karczmy na cały kontynent.

Wiele rozmaitych zakończeń opowieści

Gra posiada bogatą warstwę fabularną z wieloma głównymi i pobocznymi wątkami. Zależnie od tego, w jaki sposób gramy, jak podoba się karczma gościom oraz z kim przystaniemy i kogo będziemy wspierać, tak też w różny sposób może zakończyć się nasza rozgrywka. Finałów jest bowiem aż 12 i to od sposobu gry zależy, który z nich nam się trafi na zakończenie. Każde działanie ma tu konsekwencje, każdy klient jest na wagę złota. Wykonanie bądź pominięcie zadania ma swoje nieodwracalne skutki.

Czy gry w rozszerzonej rzeczywistości mają przyszłość?

Zarządzenie pieniądzem

Poza świetną fabułą osadzoną w realiach fantasy oraz czasach królów, bardów, wojowników i kurtyzan znajdziemy tu dopracowany tryb zarządzania. Symulacja prowadzenia karczmy jest szczegółowa i wymaga dobrego planowania. Aby zaspokoić potrzeby rozmaitych gości, wśród których znajdziemy arystokratów, zwykłych chłopów czy złodziei i morderców na zlecenie musimy mieć odpowiednie zaopatrzenie w prowiant i napoje oraz dobrze przygotowane przepisy, według których przygotowujemy nasze menu.

Cena negocjacji

Aby rozsławić karczmę i nazwisko samego karczmarza na cały świat trzeba nam doskonale zarządzać swoim majątkiem, dostępnymi funduszami oraz umiejętnie zaspokajać potrzeby przybyszów, którzy często bardzo się od siebie różnią. Z czasem zdobywamy więcej kontaktów, negocjujemy ceny i sprowadzamy lepsze trunki z najdalszych zakątków świata. Zatrudniamy rzeszę pracowników, którzy różnią się od siebie rolami, jakie pełnią w karczmie – wypłacamy pensje, płacimy podatki i podliczamy zyski, jeżeli takie wykazujemy. Chyba że ostatecznie podupadamy w ruinę, a zapasy wyjadają nam szczury. To już zależy od zdolności każdego z graczy.

Podsumowanie

Crossroads Inn to bardzo dobra, fabularna symulacja z elementami RPG, która świetnie sprawdza się jako rozrywka na dłuższe posiedzenia przed komputerem. Tutaj trzeba się trochę nagłowić, napracować, pomyśleć. To rozbudowany produkt, gdzie liczy się nasz pomyślunek, gdzie jesteśmy zmuszeni do obracania w dłoniach każdego grosza, gdzie musimy umieć liczyć i inwestować. Także znać się trochę na ludziach w fabularnej rozgrywce.