Gry

Krótka recenzja gry – Children of Morta

Krótka recenzja gry – Children of Morta

Prastarzy strażnicy. Children of Morta

Rodzina Bergsonów od lat strzeże tego, co kryje góra Morta. Niestety źródło życia zostało skażone i trzeba śmiałków, którzy zapobiegną rozwojowi chaosu. Znalezienie nasion życia wcale nie będzie łatwym zadaniem, jednak wszyscy członkowie rodziny są gotowi, by stanąć przeciw hordzie potworów.

Roguelike

Children of Morta to gra z gatunku roguelike, gdzie po śmierci traci się tymczasowy postęp. Dlatego też każdy rozdział opowieści trzeba przejść, nie tracąc życia, lub stale próbować szczęścia od początku.

Dlaczego gry na konsole są lepiej zoptymalizowane niż na PC?

Dobrze zaprojektowany RPG

Grę cechuje także rozbudowany system umiejętności znany z gier RPG. Każdy z członków rodziny posługuje się innym orężem, ma inne zdolności i umiejętności specjalne. Pasywne, które dają stały bonus wszystkim członkom zespołu, jak i aktywne, które trwają czasowo, aż do kolejnej aktywacji. Ten właśnie system jest tak unikalny dla tej gry, na nim opiera się to, co najlepsze w rozgrywce.

Fabularna przyjemność

Fabuła Children of Morta opiera się na opowieści o otaczającym świecie, chaosie oraz samej rodzinie, która jest w jej centrum uwagi. Poznamy tu każdego z jej członków, tak odmiennych, tak innych od siebie nawzajem, a jednak stanowiących zgrany zespół, który potrafi stawić czoła najgroźniejszemu wyzwaniu. Od najmniejszego synka, do najstarszej i najmądrzejszej babki. Każdy ma swój udział w tej niezwykłej historii.

Podsumowanie

Grafika została stworzona w pixel artowej stylistyce, tworzonej na wzór produkcji z zeszłego stulecia. Nie brak tu jednak ciekawych i przyjemnych dla oka rozwiązań i efektów. Gra jest przyjemna i daje duża satysfakcje. Stanowi jednak czasem nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonych graczy.